آموزشی

سیستم تعلیق خودرو چیست ؟

سیستم تعلیق خودرو

به گزارش پایپاه خبری ” یدک مال ” سیستم تعلیق خودرو یا فنر بندی بخشی از خودرو است که مانع از انتقال ارتغاشات و تکان های ناشی از حرکت خودرو روی سطح ناهموار به بدنه در حال حرکت و سرنشینان میشود بدنه در اینجا به معنی اتاق ، شاسی ، و تمام متعلقات آن است این سیستم که شامل قطعات اصلی فنرها ، کمک فنرها ، ستئن های نکه دارنده و چر خ ها می شود و اتصال چرخ ها و محورهای عقب و جلو شاسی را برقرار می کند .

اجزای سیستم تعلیق خودرو

سیستم  های تعلیق خودرو با توجه به وظایفی که در بخش قبلی به آن ها اشاره شد، ساختار و طراحی مخصوص به خود را دارد. ساختار آن بسیار پیچیده بوده و با توجه به روند به پیشرفت علم و تکنولوژی در آینده به احتمال زیاد پیچیده تر هم می شود. با توضیحات داده شده اجزای سیستم تعلیق خودرو عبارت است از:

۱- فنر ۲- کمک فنر ۳- سیبک ۴- طبق ۵-بوش ۶-میل تعادل یا میل موجگیر ۷- استارت ۸- میل های رابط  ۹-رینگ و لاستیک خودرو

سیستم تعلیق خودرو
سیستم تعلیق خودرو

انواع سیستم تعلیق خودرو

۱- سیستم تعلیق مستقل : این سیستم بسیار نرم و روان عمل می کند و ارتعاشات بسیار اندکی را به خودرو وارد می کند. دلیل این امر این است که این سیستم های تعلیق به صورت مستقلا و برای هر چرخ جداگانه طراحی می شوند و در صورت ارتعاش در هر چرخ، فقط به همان چرخ ضربه وارد می شود و دیگر چرخ ها لرزشی نخواهند داشت.

۲- تعلیق طبق دار دوبل : این سیستم ها نیز از نرمی و روانی خاصی برخوردارند و خودروهایی که از این سیستم استفاده می کنند در پیچ ها و شرایط نا مساعد جاده ای، بسیار کنترل پذیرتر و نرم تر هدایت می شوند. دلیل این امر، استفاده از دو طبق، یکی در زیر و دیگری در بالا می باشد که بین آن ها یک فنر مارپیچی قرار می گیرد. این امر باعث می شود که کنترل خودرو  بسیار روانتر صورت پذیرد.

۳- سیستم تعلیق بازویی : در این سیستم، چرخ‌ها با استفاده از چند بازو و اهرم و حتی فنر به شاسی خودرو متصل می‌شوند. این سیستم نسبت به سیستم های معرفی شده تا اینجا سبکتر و قابل انعطاف تر است که مزیت محسوب می شود

سیستم تعلیق خودرو
سیستم تعلیق خودرو
سیستم تعلیق خودرو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *