اخبار

سبقت موستانگ از رقبای وطنی

سبقت موستانگ از رقبای وطنی

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از سایپانیوز، سه خودروی شورولت کوروت، فورد موستانگ و دوج چالنجر در طول تاریخ سه خودروساز جنرال موتورز، فورد و کرایسلر در رقابت شدید بوده‌اند.

حالا کانزومر ریپورتس در گزارش خود بالاترین امتیاز را در بین خودروهای اسپورت در آمریکا به فورد موستانگ ۲۰۲۱ داده است. اینکه لبخند بر لب مخاطب نشسته باشد یا آتش خشم او را فرا گرفته باشد، به این بستگی دارد که به کدام برند و کدام خودرو تعصب داشته باشد.

هر چقدر هم که ادعا شود فرآیند انتخاب خالی از اعمال سلیقه و بدون تعصب انجام شده است، باز هم چون در انتخاب حرف اول را سلیقه می‌زند، برای عده‌ای قابل باور نیست که کوروت C8 چیزی از موستانگ کم داشته باشد.

البته کانزومر ریپورتس می‌گوید تمام کسانی که در این امتیازدهی حضور داشته‌اند، در معیارهای متفاوت از جمله رضایت مشتری، قابلیت اعتماد و اطمینان به خودرو، ایمنی و تست‌های جاده‌ای امتیاز داده‌اند.

خودروی موستانگ از ۱۰۰ امتیاز موفق به کسب ۷۶ امتیاز شده و با هر سیستمی هم که مقایسه شود این امتیاز در حد C است در حالی که به نظر می‌رسد کانزومر ریپورتس ۷۶ از ۱۰۰ را همچون A+ می‌بیند.

در حقیقت چون کانزومر ریپورتس تصمیم گرفته است سامانه‌هایی همچون هشدار برخورد از رو به رو یا ترمز خودکار اضطراری را جزو معیارهای امتیاز دهی قرار دهد، چنین نتیجه‌ای به دست آمده است.این امتیاز دهی و انتخاب کانزومر ریپورتس قطعا به ذائقه طرفداران شورولت خوش نیامده است.

آنها معتقدند فورد موستانگ عملکرد بالا [قدرت، شتاب و سرعت] خیلی خوب و قابل قبولی دارد اما آن را نمی‌توان در دسته خودروهای اسپورت قرار داد. حتی با اینکه در این خودرو EcoBoost به کار رفته و با اغماض آن را خودروی عضلانی هم می‌دانند، اما برای آنکه یک خودرو در دسته‌بندی اسپورت قرار گیرد حداقل باید فقط دو صندلی داشته باشد. این در حالی است که موستانگ یک صندلی عقب هم در نظر گرفته و آن حتی برای نشستن کودکان هم مناسب نیست.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات