اخبار

عنوان پرفروش ترین خودروی اروپا به کدام خودرو رسید؟

عنوان پرفروش ترین خودروی اروپا به کدام خودرو رسید؟

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از سایپانیوز، ساندروی داچیا از فولکس گلف در فروش ماه ژوئیه سبقت گرفت و گلف را به مقام دوم فرستاد. میزان فروش ساندرو در ماه ژوئیه امسال نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش ۶ درصدی نشان داد. این در حالی است که خودروی جمع و جور فولکس نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۳۷ درصد و نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۳۹ درصد افت فروش پیدا کرد. به بیان دقیق تر تعداد فروش فولکس در بازار جهانی در این ماه ۱۹,۴۲۵ دستگاه بود.

ممکن است که کاهش عرضه جهانی در این آمار و ارقام نقش داشته باشد اما این جابه جایی در ارقام را به دو کراس اور جمع و جور فولکس واگن هم نسبت می دهند. خودروی T-Roc در جدول پرفروش ترین مدل ها به مقام پنجم رسیده و T-Cross به مقام هفتم. ضمن این که نباید فروش فولکس ID.3 را هم نادیده گرفت که در حقیقت جایگزین برقی همان فولکس گلف به حساب می آید. به بیان دقیق تر، پرفروش ترین خودروی برقی اروپا در ماه ژوئیه همین فولکس ID.3 بوده که ۵,۴۳۳ دستگاه از آن در بازار اروپا فروخته شده است. فولکس پولوی هاچبک هم مقام چهارم را اشغال کرده است.

با توجه به این که مقام های دوم، چهارم، پنجم و هفتم این جدول را فولکس به دست آورده، می توان گفت که فولکس روی تنوع محصول کار کرده است و شاید عنوان اول را در این جدول از دست داده اما در مجموع تعداد بیشتری از محصولات خود را با تنوع بالاتری فروخته است.

به جز هیوندایی و سوزوکی، همه برندهای مهم دنیا در ماه ژوئیه با افت فروش مواجه بوده اند و در مورد بعضی ها این افت فروش خیلی چشمگیر است. برای مثال فروش رنو ۵۴ درصد افت کرده است. داچیا هم ۱۹ درصد افت کرده اما افت فروش آن نسبت به سایر خودروسازان کمتر بوده است. داچیا یکی از زیربرندهای گروه خودروسازی رنو به حساب می آید.

ساندرو اخیراً ازنو طراحی شده و استپ وی که یکی از مشتقات برند ساندرو است، با تغییراتی که در ظاهر آن ایجاد شده، با استقبال زیادی مواجه شده به ویژه به خاطر تغییرات در گلگیرها، ریل های سقف، فاصله مرکز ثقل از زمین و غیره. در واقع ساندرویی که در حال حاضر در بازار اروپا در حال فروش است نسل سوم این خودرو است.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات