اخبار

داخلی سازی ۷۵ درصدی در شروع تولید تارا

داخلی سازی ۷۵ درصدی در شروع تولید تارا | yadakMALL

داخلی سازی ۷۵ درصدی در شروع تولید تارا

 

 

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از صداوسیما، در راستای تولید تارا ، فرشاد مقیمی در حاشیه مراسم نخستین مرحله تحویل خودروی تارا به مشتریان گفت: قرار بود عمق خودکفایی در ابتدای تولید تارا ۶۵ درصد باشد و سپس افزایش یابد، اما اکنون که در ابتدای تولید هستیم با همکاری مجموعه تامین و عوامل ایران خودرو، این داخلی سازی و خودکفایی به ۷۵ درصد رسیده است.

وی افزود: در اجرای طرح تولید و راه اندازی خطوط خودروی تارا، ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته و این در حالی است که ۹۲ و نیم درصد قرارداد‌ها برای تولید تارا با سازندگان و مجموعه‌های داخلی است و ۱۳۹ سازنده داخلی در ساخت خودروی تارا همکاری دارند.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: حدود ۴۰۰ دستگاه خودروی تارا به نمایندگی‌های ایران خودرو تحویل شده که از امروز به مشتریان تحویل می‌شود ضمن اینکه حدود ۹۰۰ دعوتنامه برای تعهدات تیرماه صادر شده است.

مقیمی افزود: از مهرماه امسال تحویل تارای اتوماتیک نیز آغاز می‌شود ضمن اینکه بنا داریم در آینده‌ای نزدیک مدل کراس اوور تارا را که از ویژگی‌های بیشتر و برتری برخوردار است عرضه کنیم که گام بلندی به سمت جلو در صنعت خودروسازی است.

وی ادامه داد: برای طراحی و ساخت خودروی تارا از طراحان سراسر کشور دعوت کردیم و اکنون توانمندی در ساخت این خودرو به مرحله‌ای رسیده که مشتریانی در خارج از کشور نیز دارد، اما اولویت ما ابتدا تامین بازار داخل و سپس صادرات است، زیرا این خودرو با ویژگی‌هایی که دارد مورد اقبال بازار‌های صادراتی خواهد بود.

مدیرعامل ایران خودرو گفت: در سال ۹۷، زمانی که تحریم‌ها رنگ و بوی جدیدی پیدا کرد، شرکای خارجی صنعت خودرو کشور را ترک کردند به این امید که صنعت خودرو را دچار چالش یا توقف کنند، اما امروز با مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در همه حوزه‌ها صورت گرفته سازندگان داخلی کار را به جایی رساندند که نه تنها متوقف نشدیم بلکه توانستیم رویا‌های گذشته را نیز محقق کنیم که البته در این کار بزرگ شبکه تامین ایران خودرو شامل قطعه‌سازان داخلی هم سهیم بودند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات