اخبار

هیدروژن آبی یا گاز طبیعی کدامیک پاک‌تر است؟

هیدروژن آبی یا گاز طبیعی کدامیک پاک‌تر است؟

هیدروژن آبی یا گاز طبیعی کدامیک پاک‌تر است؟

 

 

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از فارس، هیدروژن آبی نام یک سوخت است که از محل ادغام سوخت‌های فسیلی با هیدروژن و کربن به دست می‌آید. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد، استفاده از این سوخت نه تنها از دیگر حامل‌های انرژی پاک‌تر نیست، بلکه حتی می‌تواند برای محیط زیست از زغال سنگ هم بدتر باشد.

این تحقیق که توسط دانشگاه کرنل و موسسه استنفورد انجام شده، می‌گوید: آلودگی کربن ایجاد شده ناشی از سوختن هیدروژن آبی می‌تواند تا ۶۰ درصد بیشتر از سوختن دیزل یا گازوئیل باشد.

رابرت کووارس، استاد دانشگاه کرنل و یکی از نویسندگان این تحقیق می‌گوید: سیاست‌مداران در سراسر جهان از انگلیس گرفته تا کانادا، استرالیا و ژاپن حساب ویژه‌ای را روی هیدروژن آبی به عنوان راه حلی برای گذار از سوخت‌های فسیلی باز کرده‌اند.

وی می‌گوید: مطالعات ما نخستین تحقیقی است که در باره آلایندگی هیدروژن آبی انجام شده و یک نشانه هشدار برای دولت‌هاست و به آنها نشان می‌دهد که فقط باید روی هیدروژن پاک، نیروگاه‌های بادی و خورشیدی برای رساندن آلایندگی به صفر سرمایه‌گذاری کنند.

نویسندگان این تحقیق همچنین می‌گویند از آنجا که تولید هیدروژن آبی به گاز زیادی نیاز دارد، استفاده از آن می‌تواند آلایندگی بیشتری را ایجاد کند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات