آموزشی, کیا, معرفی خودرو

EV۶ – اولین خودروی الکتریکی کیا موتورز

EV6 اولین خودرو برقی کیا موتورز yadakMALL

EV6

کیا اولین تصاویر از خودروی الکتریکی آینده خود، EV6 را به اشتراک گذاشته است.این خودرو کاملا الکتریکی از پلت فرم الکتریکی E-GMP گروه هیوندای موتور استفاده می‌کند که مانند هیوندای   Ioniq  که به تازگی رونمایی شده از باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند.

کیا می‌گوید که وسایل نقلیه الکتریکی آینده آنها از یک طرح ساده پیروی خواهند کرد. نام هر اتومبیل با “EV” شروع می‌شود و با یک شماره دنبال می‌شود. هیوندای با استفاده از برند فرعی Ioniq برای وسایل نقلیه الکتریکی خود و پیروی از آن، رویکرد مشابهی را در پیش گرفته است.

کیا EV6 طراحی خارجی نمای بیرونی عقب yadakMALL

زبان طراحی جدید کیا

به گزارش سایت یدک مال سال ۲۰۰۷ میلادی بود که کیا موتورز از زبان طراحی جدید خود در بخش دماغه خودروها با نام تایگر نوز برای گریل(جلوپنجره) رونمایی کرد.

اندیشه اصلی این رویکرد جدید طراحی در آن زمان به پیتر شرایر( Peter Schreyer) آلمانی مربوط می شود که همچنان هم در محصولات روز این کمپانی کره ای قابل مشاهده است.

اما به تازگی تصاویری منتشر شده که ظاهرا از تصمیم مدیران کیا موتورز برای تغییر سیاست ۱۳ ساله خود در رابطه با تایگر نوز حکایت دارد.

پرچمدار تغییر مذکور نیز EV6  است که اولین خودروی باتری الکتریک کیا محسوب می شود. اینجا مکانی است که تایگر نوز جای خود را به دیجیتال تایگر فیس می دهد.

کیا EV6 طراحی خارجی نمای طراحی جدید دماغه yadakMALL

EV6 - نگاهی به آینده

EV6 دارای یک استایل جسورانه است. این خودرو ترکیبی است بین هاچ بک و کراس اوور با چهار در و ظاهری آینده نگرانه؛ خط سقف با ظاهری جالب، دوباره به یک اسپویلر با چراغ‌های عقب باریک برمی گردد.کیا می‌گوید این، تجسم زبان طراحی جدید آنها است.

کیا EV6 طراحی خارجی نمای بیرونی از پهلو yadakMALL

در فضای داخل کابین تلاش شده تا یک محیط آینده نگر متناسب با پرچمداری این خودرو ارائه شود، چیزی شبیه به برنامه ای که در هیوندای آیونیک ۵ مشاهده کردیم.

از مهمترین عناصر داخل کابین باید به نمایشگرهای دیجیتال اصلی، فرمان جدید، سیستم تهویه کاملا هوشمند با جانمایی جدید برای دریچه های آن اشاره کرد.

کیا EV6 طراحی داخلی از صندلی عقب yadakMALL
کیا EV6 طراحی داخلی از صندلی جلو yadakMALL

انتظار داریم EV6 در باتری ۷۷.۴ کیلووات ساعت با Ioniq ۵ با ولتاژ کار ۸۰۰ ولت مشترک باشد. تک موتور الکتریکی که به چرخ‌های عقب نیرو می‌دهد باید گزینه استاندارد کیا باشد.

در بالاترین تریم، EV6 مجهز به دیفرانسیل LSD الکترونیک شده تا کیفیت بالاتری از هندلینگ در جاده را همراه داشته باشد.

باتری EV6 طی ۱۸ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد ظرفیت خود می رسد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو نیز طی ۴.۵ ثانیه ثبت شده است.

از باتری این خودرو می توان برای روشن کردن وسایلی مانند تلویزیون ۵۵ اینچ و کولر به مدت ۲۴ ساعت نیز استفاده کرد.

همچنین باتری EV6 قادر است باتری یک خودروی الکتریکی دیگر را نیز شارژ کند.

EV6 در مدل مجهز به ۲ موتور الکتریکی ۵۷۷ اسب بخار خروجی دارد. گشتاور آن  نیز برابر با ۷۴۰ نیوتن متر است.

کیا می‌گوید که تا سال ۲۰۲۶، ۱۱ وسیله نقلیه الکتریکی جدید خواهد داشت. از این ۱۱ خودروی الکتریکی جدید، هفت دستگاه با طراحی E-GMP (پلت فرم خودروی الکتریکی) گروه موتور هیوندای ساخته می‌شوند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات