اخبار

پارکینگ خودرو در هنگ کنگ گران تر از قیمت خانه در آمریکا

پارکینگ خودرو در هنگ کنگ گران تر از قیمت خانه در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از تسنیم، ماه گذشته یک پارکینگ خودرو به مساحت حدود ۱۳ متر مربع در منطقه “پیک” هنگ کنگ به قیمت ۱۰.۲ میلیون دلار هنگ کنگ (۱.۳ میلیون دلار آمریکا) به فروش رسید. این رقم ۵۰ درصد بالاتر از رکورد قبلی گرانقیمت ترین پارکینگ معامله شده در جهان در سال ۲۰۱۹ بود که در همین شهر معامله شده بود.

همزمان با افزایش قیمت واحدهای مسکونی لوکس در مناطق مرفه نشین هنگ کنگ، اشتها برای خرید پارکینگ نیز افزایش داشته به نحوی که بسیاری از سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در زمینه پارکینگ خودرو روی آورده اند.

رقم پرداخت شده برای خرید یک پارکینگ در هنگ کنگ گاهی از قیمت یک خانه مجلل در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان همچون آمریکا و کانادا فراتر می رود.

به گفته کارشناسان، قیمت خانه و پارکینگ در هنگ کنگ طی ۵ سال گذشته حدود ۸۶ درصد رشد داشته که یکی از دلایل آن کمبود عرضه و رشد تقاضا در بازار بوده است.

در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ تعداد خودروهای شخصی در هنگ کنگ شاهد رشد ۵۰ درصدی بوده و به ۲۱۰ هزار خودرو رسیده در حالی که تعداد پارکینگ های موجود در بازار جهت فروش تنها ۱۰ درصد رشد داشته و به ۶۶ هزار پارکینگ رسیده است.

قیمت اجاره ماهانه یک فضای پارکینگ در هنگ کنگ بین ۲۴۵ تا ۸۳۸ دلار آمریکاست.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات