آموزشی

نکات مهم در خرید لوازم یدکی هیوندای و کیا

نکات مهم در خرید لوازم یدکی
نکات مهم در خرید لوازم یدکی

 به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» حضور محصولات هیوندای و کیا نسبت به سایر شرکت‌های خارجی  در کشور ما بیشتر است. به هر نوع لوازم یدکی مربوط به گیربکس، موتور، بدنه، برقی، لوکس و تزئینی مربوط به خودروهای شرکت هیوندای و کیا، لوازم یدکی هیوندای و کیا می‌گویند. که هر خودرویی در مدت معین و مفید  خود لازم دارد تا لوازم یدکی آن چندبار تعویض شود. تمامی خودروها نیاز به مراقبت درست دارند چرا که بعد از مدتی استفاده ،قطعات آنها نیاز به تعویض پیدا می کنند تا از اصطحکاک خودرو کاسته شود در همین امر شناختن و دقت بالا در انتخاب قطعات یدکی ضروری است زیرا که هر کدام مربوط به بخش خاص خود می باشد و همینطور شرکت هیوندای و شرکت کیا بر روی لوازم یدکی خود کدهای جداگانه و اختصاصی به خود را شامل هستند .تا در هنگام عرضه به مشتریان مشکلی پیش نیاید .

به همین منظور برای رفاه شما عزیزان فروشگاه آنلاین قطعات یدکی سایت یدک مال این قطعات را با بهترین کیفیت در اختیار شما خریداران قرار می دهد تا با خیال راحت و با استفاده از کد اختصاصی مربوطه لوازم یدکی مورد نیاز خود را انتخاب و ازسایت تهیه نمایید 

راهنمای خرید لوازم یدکی هیوندا و کیا
 1. اولین نکته این است که اطلاعات کافی در مورد قطعه را به خوبی بدانید و در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنید
 2. دومین موردی که باید درمورد خرید قطعات کیا و هیوندای در نظر داشته باشید داشتن گارانتی و ضمانت نامه آنها می باشند به اصطلاح قطعات اصلی را در بازار خودرو جنیون می گویند این محصولات دارای گارانتی بوده و قیمت بالاتری را نیز نسبت به دیگر محصولاتی که گارانتی ندارند برخوردار هستند
 3. سومین نکته درمورد محصولات اصلی ، بسته بندی آنها است لوگوی کمپانی تولید کننده این قطعات برروی بسته بندی به شکلی کالام درست و حک شده است و این مورد این قطعات را از بقیه آنها متمایز می کند.
قطعات خودرو
حساس ترین قطعات یدکی در هیوندای و کیا

۱- موتور  : موتور به عنوان یک قطعه از لوازم یدکی اصلی درست مانند قلب ماشین است همانطور که انسان نمی‌تواند بدون قلب زنده بماند ماشین نیز نمیتواند بدون موتور کار کند. موتور خود نیز از عناصر مختلفی تشکیل شده است که این عناصر عبارت‌اند ازسوپاپ‌ها، سر، بلوک و …  از سوختن سوخت، گاز‌هایی درداخل موتورایجاد میشوند که باعث حرکت خودرو می شود.

۲-ترمز : ترمز یک قطعه از لوازم یدکی اصلی ماشین میباشد که در اصل به کاهش سرعت خودرو کمک میکند و باعث میشود خودرو به تدریج از سرعت افتاده و توقف کند. ترمزها دارای قطعات زیادی همچون کالیپر، لنت، چرخش بیشتر، پدال و … هستند. زمانی که ترمز دچار مشکل میشود بخاطر شکسستگی قطعات مختلف قطعاتی همچون کولیس و پدها به روتورهای شکست نزدیک میشوند که برای ایمن نگه داشتن سیستم ترمز خودرو، بایستی هر چند وقت یکبار روتورها را تعویض نمایید.

۳-کمپرسور AC : کمپرسور AC یکی از لوازم یدکی اصلی از خودرو بشمار میرود. این قطعه در موتور خودرو وجود دارد. AC هنگام روشن بودن ماشین و در طی سفرهای طولانی بیشترین کاربرد را دارد. اگر هوای خنکی از مجاری خودرو خارج نشود یا هنگام روشن بودن ماشین صدای بلندی از آن بیایید دلیل بر فرسوده و پیر شدن این قطعه میباشد که در این هنگام باید به تعمیر آن بپردازید.

۴-قطعه محور: محور یکی از لوازم یدکی اصلی خودرو بوده که کار آن انتقال و رساندن انرژی تولید شده از موتور به چرخ‌ها میباشد. زمانی که یک خودرویی بلرزد و در همین حین ایجاد صدا و شکستگی کند دلیل بر این میباشد که محور خودرو دچار مشکل شده است.

۵-رادیاتور: رادیاتور هیوندا و کیا از لوازم یدکی اصلی بوده و به عنوان قطعه‌ای برای خنک نگه داشتن بقیه قطعات خودرو در جلوی ماشین قرار دارد. زمانی که خودرویی حرکت میکند ممکن است موتور و سایر قطعاتش داغ شوند. رادیاتور توسط پمپ هوا و آبی که درون آن جریان دارد گرمای قطعات را گرفته و باعث میشود آنها خنک بمانند.

۶-لوازم یدکی شاسی بلند : شاسی مهم‌ترین سازه نگهدارنده  و از لوازم یدکی اصلی یک خودرو است. همانند اسکلت بدن انسان به عنوان پوشش اولیه یک ماشین کاربرد مهمی دارد. این قطعه دارای اجزا پیچی خودرو و حفاظ بر روی آن است.

۷-قطعه صدا خفه کن : صدا خفه کن به عنوان یکی دیگر از لوازم یدکی اصلی یک خودرو دارای مجموعه‌ای از محفظه‌ها در داخل یک ظرف فلزی است. اتاقک‌های این مجموعه صدا را به گونه‌ای منعکس میکنند که خورد بتواند بی صدا یا بدون صداهای ناخواسته حرکت کند.

۸-باتری : باتری یکی از اجزای مهم و لوازم یدکی اصلی  کیا و هیوندا بشمار میرود. کاربرد باتری تولید انرژی الکتریکی برای قطعات داخل خودرو میباشد. ماشین یا هر نوع وسیله دیگری بدون وجود باتری نمیتوانند کار یا حرکت کنند.نمادهای مثبت و منفی موجود روی باتری باعث میشود باتری داخل موتور را تشخیص دهید.

۹- کمک فنر:کمک فنر نوعی جاذب است که به عنوان لوازم یدکی اصلی هیوندا و کیا در زیر ماشین قرار میگیرد. زمانی که یک ماشین از جاده‌های ناهمواری عبور میکند فنر کمک میکند که ماشین بتواند ثابت نگه داشته شده و به نرمی بالا و پایین شود.  اگر کمک فنر یک ماشین آسیب دیده باشد باید فوری آن را تعویض کرد وگرنه میتواند آسیب جدی را بر خودرو وارد کند.

۱۰-دینام : دینام یک نوع قطعه‌ای از لوازم یدکی است که باتری را شارژ می کند. باتری ماشین هنگام حرکت میتواند به راحتی توسط دینام شارژ شود. کاربرد مهم دینام تولید انرژی مکانیکی برای تمامی قطعات خودرو میباشد. اگر دینام فرسوده یا خراب شود چراغ های جلو کم نور شده و صداهای ناخواسته مختلفی از خودرو شنیده میشود. همچنین باعث میشود باتری خودرو زودتر تمام شود

۱۱_سیستم تعلیق: سیستم تعلیق یک نوع لوازم یدکی اصلی از قطعات کیا و هیوندا میباشد که باعث ایجاد اصطکاک می شود. وجود اصطکاک بین چرخ‌ها و خیابان بسیار مهم است زیرا این اصطکاک باعث می شود خودرو بتواند به راحتی در جاده به حرکت خود ادامه دهد.

۱۲_سیستم احتراق:جرقه بخشی مهمی ازیک خودرومیباشد که میتواند به احتراق سوخت کمک کرده و باعث به راه انداختن و حرکت خودرو شود. سیستم احتراق در زیر خودرو قرار دارد.

نکات مهم در خرید لوازم یدکی
نکات مهم در هنگام خرید لوازم یدکی هیوندای و کیا

 نکته اول : کیفیت و اصالت قطعات 

قطعا اولین نکته‌ای که ذهن هر کس را به خودش مشغول می‌کند اورجینال بودن و اصالت قطعه است که خرید می‌کند. هیچ کس دوست ندارد قطعه‌ای را روی خودروی خود نصب کند که اورجینال نیست.  بنابراین اولین نکته‌ای که باید در خرید لوازم و قطعات به آن دقت کنید اصل بودن یعنی کره‌ای بودن قطعه است.

نکته دوم: سلامت کامل قطعات و بدون نیاز به تعمیر

بعد از اینکه از اصالت قطعات خودرو خود مطمئن شدید باید ببینید قطعه‌ای که فروشنده به شما پیشنهاد خریدش را می‌دهد آیا سالم است؟ آیا باید بخشی از آن را به دست تعمیرکار بسپرید چون نیاز به تعمیر دارد؟

نکته سوم: قطعات بدنه دارای رنگ فابریک

قطعا برای خرید قطعات مانند قطعات بدنه، درب موتور و درب صندوق باید رنگ آن قطعه را هم در نظر بگیرید چرا که فابریک بودن یا نبودن آن شرط بسیار مهمی است که ارزش خودروی شما را کم و زیاد می‌کند. پس نکته سوم رنگ قطعه را  در خرید قطعات خودرو  دست کم نگیرید و حتما از فابریک بودن رنگ قطعه خود مطمئن شوید.

نکته چهارم: قیمت مناسب حتما برای هر کس، قیمت یکی از ملاک‌های خرید و ارزیابی کالای مورد نیازش است.

نکته پنجم: ضمانت کالا

اما پس از اینکه از همه این نکات کلیدی مطمئن شدید وقت آن رسیده که به نحوی به فروشنده قطعه اعتماد کنید و چه راهی بهتر از اینکه فروشنده به شما ضمانت قطعه  خودرو را بدهد و خیال شما را بابت آن راحت کند.

راه‌های تشخیص لوازم یدکی اصل هیوندای و کیا از تقلبی

الزام است که در ابتدا از قطعات خودروی خود شناخت کافی را داشته باشید. شاید این امر در نگاه اول غیرممکن به نظر بیاید اما با بررسی و جست‌وجوی بیشتر، به راه شناخت جنس تقلبی از اصل دست پیدا خواهید کرد. برای تشخیص قطعات و لوازم یدکی اصل  هیوندای و کیا از تقلبی به هنگام خرید، توجه به برگ خریدهای عنوان شده ذیل امری مهم و ضروری تلقی می‌­شود.

 1. دارای ظاهری شیک و کیفیت بسته‌بندی بالا و مهروموم شده
 2. توجه به جزئیات محصول به هنگام خرید
 3. دارای ضمانت‌نامه یا گارانتی
 4. توجه به رنگ بسته‌بندی قطعه
 5. توجه به آلیاژ به‌کاررفته در قطعات با دست زدن به قطعه
 6. توجه به پرداخت­‌های ظاهری بر روی سطح قطعه (هموار یا ناهموار بودن)
 7. توجه به جوشکاری ظریف و غیرقابل‌مشاهده قطعات
 8. توجه به نماد هولوگرامی محصول و نداشتن اشتباه نوشتاری
نکات مهم در خرید لوازم یدکی
نکاتی که باید در خرید لوازم یدکی توجه کرد

۱-قیمت لوازم :شاید مهم‌ترین عامل در هر خریدی قیمت باشد. مسلما با بودجه‌ای محدود نمی‌شود گران‌ترین نمونه‌ها را خرید که البته اصلا مهم نیست چرا که صرفا گران بودن محصولات به معنای خوب بودنشان نیست. آن چه مهم است تناسب بین کیفیت و قیمت آن‌ها می‌باشد. سعی کنید پیش از خرید بیشترین میزان نقدینگی‌ای که می‌توانید برای خرید خود اختصاص دهید مشخص کنید تا خود به خود بسیاری از نمونه‌ها از دامنه انتخابتان حذف شوند و بعد راحت‌تر می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

۲-تناسب لوازم یدکی با مدل ماشین: هنگام خرید لوازم یدکی خودرو حتما به این توجه داشته باشید که لوازم مختص خودرو خود را بخرید. اگر چه خیلی از محصولات هستند که برای همه‌ی ماشین‌ها استفاده می‌شوند اما بدیهی است که نمونه‌هایی که مختص یک ماشین ساخته شده‌اند بهترین کارایی و عملکرد را برای ماشین شما به ارمغان می‌آورند.

۳_مشورت با کارشناسان : برای خرید لوازم یدکی بهتر از کسی که اگاهی لازم دارد کمک بگیرید 

مزیت های خرید لوازم یدکی به صورت آنلاین

۱-صرفه جویی در زمان

۲-قطعات کمیاب

۳-ضمانت تعویض

۴-خرید لوازم یدکی در شهرهای کوچک

۵-سرعت تحویل

۶- توجه به بسته بندی 

۷-راهنمای کاربر و نسخه نمایشی

از کدام سایت برای خرید لوازم یدکی کیا و هیوندای اقدام کنیم؟

همان طور که در مطالب بالا هم اشاره کردیم، یکی از سایت های معتبر و قابل اعتماد برای خرید قطعات خودرو، سایت یدک مال می باشد. این سایت معروف و شناخته شده، با سابقه ای عالی در فروش قطعات اصل و اورجینال قطعات هیوندای و کیا فعالیت دارد و با در نظر گرفتن رضایت مشتریان خود در تلاش است که بهترین قطعات اصل و اورجینال را در اختیار مشتریان خود قرار دهد این فروشگاه اینترنتی بصورت تخصصی در زمینه عرضه قطعات هیوندای و کیا قعالیت دارد . با سایت یدک مال همراه باشید و برای سفارش خود و دیدن محصولات به  فروشکاه یدک مال مراجعه نمایید .

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات