اخبار

قیمت بالای خودرو در سنگاپور

قیمت بالای خودرو در سنگاپور

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از سایپانیوز، در سنگاپور خودروی لاکچری مثل پورشه تایکن Porsche Taycan تقریبا ۶۱۰ هزار دلار قیمت دارد و حتی خرید خودروی خانوادگی خیلی عادی و مقرون به صرفه مثل پریوس که در بازار خودروهای کشورهای غربی جزو خودروهای ارزان قیمت به حساب می‌آید در سنگاپور بالای ۱۰۰ هزار دلار آب می‌خورد.

دلیل بالا بودن قیمت این خودروها در سنگاپور به هیچ عنوان بالا بودن قیمت کارخانه نیست، بلکه انواعی از مالیات‌ها و عوارض و شماره‌گذاری و بیمه و از این قبیل موارد است که باعث بالا رفتن قیمت خودرو در سنگاپور شده است. اکثر خودروها یک ارزش بازار باز یا Open Market Value دارند که در حقیقت قیمت خودرو پیش از هرگونه مالیات و هزینه‌های دیگر است. برای مثال فولکس پولو ۱۷ هزار و ۷۹۶ دلار سنگاپور معادل ۱۳ هزار و ۴۲۳ دلار آمریکا قیمت دارد. ۲۰ درصد مالیات باید به این قیمت اضافه شود. همچنین ۲۰درصد تعرفه گمرکی یا همان مالیات غیرمستقیم Excise Duty نیز تعلق می‌گیرد که برای خودروی فولکس پولو ۳ هزار و ۵۵۹ دلار سنگاپور معادل ۲ هزار و ۶۸۴ دلار آمریکا محاسبه می‌شود.

مالیات دیگری که تعلق می‌گیرد تحت عنوان مالیات کالا و خدمات است که برای پولو هزار و ۴۹۴ دلار سنگاپور معادل هزار و ۱۲۷ دلار آمریکا است. بعد از محاسبه تعرفه کمرگی و مالیات،‌ نوبت به هزینه‌های شماره‌گذاری می‌رسد که سنگین‌تر از هزینه مالیات است. میزان این هزینه‌ها بسیار متغیر است. برای خودروهای زیر ۲۰ هزار دلار سنگاپور،‌ ۱۰۰درصد ارزش تعرفه گمرکی به قیمت خودرو اضافه می‌شود. برای خودروهایی که ارزش بازار باز آن بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلار سنگاپور است، ۱۴۰ درصد به قیمت آن افزوده می‌شود.

برای خودروهای بالای ۵۰ هزار دلار سنگاپور ۱۸۰ درصد تعرفه گمرکی به قیمت خودرو افزوده می‌شود. اگر همان مثال فولکس پولو را در نظر بگیرید با ارزش بازار باز ۱۷ هزار و ۷۹۶ دلار سنگاپور، باید ابتدا همین مبلغ را به آن بیفزاید، به اضافه ۲۰ درصد مالیات و علاوه بر این‌ها ۳ هزار و ۵۵۹ دلار سنگاپور برای تعرفه گمرکی، هزار و ۴۹۴ دلار سنگاپور برای مالیات کالا و خدمات، بنابراین کل قیمت فولکس پولو در سنگاپور به ۴۰ هزار دلار سنگاپور می‌رسد. به بیان دیگر خودروهای زیر ۲۰ هزار دلار وقتی به دست مشتری در بازار سنگاپور می‌رسند، دوبرابر می‌شود.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات