اخبار

سرقت اطلاعات ۳.۳ میلیون مشتری آئودی و فولکس واگن در آمریکا

سرقت اطلاعات ۳.۳ میلیون مشتری آئودی و فولکس واگن در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری «یدک مال» به نقل از فارس، شرکت خودرو سازی فولکس واگن آلمان که در عین حال مالک شرکت آئودی هم محسوب می‌شود اعلام کرد که افراد خلافکار موفق به سرقت اطلاعات شخصی ۳.۳ میلیون مشتری این دو شرکت خودروسازی را در آمریکا و کانادا شده اند. اطلاعات به سرقت رفته شامل اطلاعات مربوط به خدمات اجتماعی و کدهای شهروندی افراد بوده که حفظ این اسرار بسیار مهم بوده است.

فولکس واگن طی نامه‌ای به مشتریانش هشدار داده که شخص ثالثی توانسته به اطلاعات شخصی آنها دسترسی پیدا کند. این اطلاعات توسط خلافکاران بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ و از یک نمایندگی فروش در آمریکای شمالی به سرقت رفته است. این اطلاعات برای بازاریابی و فروش بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ جمع‌آوری شده بود.

فولکس واگن اعلام کرده که با کارشناسان حوزه سایبری و همچنین مقامات قضایی آمریکا در این زمینه ارتباط گرفته و به مشتریانش پیشنهاد داده که آنها را در برابر دزدی اطلاعات شخصی بیمه کند.

این شرکت خودروسازی آلمانی طی بیانیه‌ای گفته که ما درباره مشکلات احتمالی که برای مشتریان به خاطر این سرقت اطلاعات ایجاد خواهد شد متأسف هستیم.

گروه خودروسازی فولکس واگن دومین گروه بزرگ خودروسازی در جهان به شمار می‌رود و در کنار آئودی، مالک شرکت‌های خودروسازی بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، سیپ و اسکودا نیز است. شرکت تولید موتورسیکلت‌های دوکاتی به همراه دو شرکت مان و اسکانیا که کامیون تولید می‌کنند نیز متعلق به فولکس واگن هستند.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات