اخبار

برخورداری هنسی ونوم F5 از مشخصات ویژه و خاص

برخورداری هنسی ونوم F5 از مشخصات ویژه و خاص

به گزارش یدک مال به نقل از car.ir، تیونر هنسی از تگزاس می تواند ابرخودروی خود را بسازد. با نگاهی به مشخصات فنی، برخی حتی استدلال می کنند ونوم F5یک هایپرکار است، خودرویی که هدف آن شکستن رکورد سریعترین خودروی قانونی در خیابان است. این خودروی ۲.۱ میلیون دلاری محدود به ۲۴ نمونه خواهد بود و نمونه های آنها دقیقاً به همین شکل خواهد بود.

از آنجا که این خودرو احتمالاً در ایالات متحده ثبت خواهد شد، مالک آینده آن نمی تواند بیش از ۲۵۰۰ مایل رانندگی کند زیرا اولین خودروی سفارشی هنسی فاقد همسان سازی کامل فدرال است.

در اواسط دسامبر سال ۲۰۲۰ هنگامی که نسخه تولیدی آن رونمایی شد، هنسی پیش از این حدود نیمی از خودروها را به تولید کنندگان اولیه فروخته بود. هنوز مشخص نیست که چند واحد در اختیار خریداران قرار خواهند گرفت و آیا مشتق قدرت بالا به طور موقت F5 GTR در دستور کار است که در اوایل سال جاری توسط جان هنسی اشاره شد. ونوم F5 می تواند یکی از آخرین ابرخودروها و هایپرکارها باشد که منحصراً توسط یک موتور احتراق داخلی تأمین می شود. موتور ۶/۶ لیتری توئین توربوی V8 با نام “فیوری” قدرت خروجی ۱۸۱۷ اسب بخار و گشتاور ۱،۱۹۳ پوند فوت (۱۶۱۷ نیوتن متر) را دارد

سرعت آن در ۲.۶ ثانیه به ۶۲ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت)، در ۴.۷ ثانیه به ۱۲۴ مایل در ساعت (۲۰۰ کیلومتر در ساعت)، در ۸.۴ ثانیه به ۱۸۶ مایل در ساعت (۳۰۰ کیلومتر در ساعت) و به ۲۴۸ مایل در ساعت (۴۰۰ کیلومتر در ساعت) می رسد. قبل از حداکثر سرعت بیش از ۳۱۱ مایل در ساعت (۵۰۰ کیلومتر در ساعت) در ۱۵.۵ ثانیه طی می کند.

 

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات