اخبار

احتمال افزایش قیمت تایر

افزایش قیمت تایر |yadakMALL

احتمال افزایش قیمت تایر

 

 

به گزارش یدک مال به نقل از تجارت‌نیوز، در موضوع افزایش قیمت تایر مصطفی تنها با بیان اینکه تولیدکنندگان تایر خواستار افزایش ۱۵ درصدی قیمت محصولات خود هستند، افزود: هنوز مصوبه‌ای در این زمینه صادر نشده و بحث‌ها در مورد زمان اجرای این افزایش قیمت نهایی نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به آزادسازی قیمت‌گذاری تایر، تولیدکنندگان می‌توانند قیمت محصولاتشان را با نظارت سازمان حمایت تغییر دهند، در حال حاضر بحث‌ها برای افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر از شهریور مطرح شده ولی هنوز زمان اجرا نهایی نشده است.

سخنگوی انجمن تایر در پاسخ به این سؤال که آیا تولید و فروش تایر در سامانه جامع تجارت به ثبت می‌رسد نیز گفت: این کار همیشه انجام می‌شود البته با توجه به انباشت تایر در بازار، قرار شد الزام به ثبت در این سامانه برای برخی انواع تایر وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون با مازاد انواع تایر در بازار روبه‌رو هستیم و برخی فروشندگان برای نقد کردن پول خود، این محصولات را با تخفیف عرضه می‌کنند.

تنها با بیان اینکه در حال حاضر گران‌فروشی در مورد تایرهای داخلی نداریم،‌ گفت: بسیاری از مراکز عرضه، تایر را با نرخ مصوب و حتی پایین‌تر نیز عرضه می‌کنند.

 

به گفته سخنگوی انجمن تایر ممکن است در مورد خرید برخی انواع تایر مانند تایر خودروهای خاص مقداری مشکل وجود داشته باشد ولی در مورد تایر خودروهای داخلی مانند پراید و پژو با انباشت در بازار روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه درخواست افزایش ۱۵ درصدی قیمت، هم برای تایر سواری و هم برای تایر باری مطرح است،‌ گفت: این درخواست به دنبال افزایش قیمت مواد اولیه مانند دوده‌ها، روغن، نفت و فولاد مطرح شده است.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات