اخبار

آمار واکسیناسیون کرونا در ایران به تفکیک انواع واکسن‌ها

واکسیناسیون کرونا آمار و برنامه | yadakMALL

آمار واکسیناسیون کرونا در ایران به تفکیک انواع واکسن‌ها

 

 

به گزارش یدک مال به نقل از تجارت‌نیوز، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، آمار واکسیناسیون کرونا را به تفکیک واکسن مورد استفاده در کشور تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد.

بنابر اعلام او، واکسیناسیون کرونا به تفکیک واکسن مورد استفاده تا امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

سینوفارم نوبت اول: ۹۵۶۹۷۴۰

سینوفارم نوبت دوم: ۲۳۴۶۰۶۵

آسترازنکا نوبت اول: ۲۸۵۶۲۲۱

آسترازنکا نوبت دوم: ۷۱۵۷۴۳

برکت نوبت اول: ۱۳۰۳۵۴۱

برکت نوبت دوم: ۵۶۴۴۹

اسپوتنیک نوبت اول: ۴۴۰۳۸۲

اسپوتنیک نوبت دوم: ۳۵۸۷۰۴

 

بهارات نوبت اول: ۵۹۲۳۶

بهارات نوبت دوم: ۵۴۱۸۱

استقبال ۳۰۰ قطعه‌ساز از واکسیناسیون کرونا کارگران

 

 

در همین رابطه، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان استقبال قطعه‌سازان کشور را از طرح واکسیناسیون کارگران و کارکنان صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور، چشمگیر توصیف کرد.

وی گفت: در سه روز نخست اعلام این طرح به قطعه‌سازان، بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی فعال در زنجیره تامین صنعت خودرو در آن مشارکت کرده‌اند که واکسیناسیون آنها از هفته آینده آغاز می‌شود.

این فعال صنفی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای تهیه اطلاعات مورد نیاز اجرای طرح توسط انجمن‌های قطعه‌سازی در حال انجام است، افزود: پس از تجمیع آمار واحدهای قطعه‌سازی، اطلاعات مورد نیاز برای گروه خودروسازی سایپا به عنوان نماینده وزارت بهداشت در صنعت خودرو و قطعه‌سازی ارسال شده و با تخصیص سهمیه موردنظر، واکسیناسیون از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: سایر واحدهای قطعه‌سازی کشور نیز بر مشارکت در این طرح و واکسیناسیون کارکنان و کارگران خطوط تولید خود اصرار و تاکید دارند، از این رو از گروه خودروسازی سایپا و وزارت بهداشت خواسته‌ایم تا امکان ارسال اطلاعات سایر قطعه‌سازان و تخصیص سهمیه برای آنان را نیز فراهم آوردند.

نجفی‌منش گفت: هزینه‌ای که برای اجرای این طرح صورت می‌گیرد در مقایسه با نتایج ارزشمند آن در سلامتی جسمی و روحی صنعتگران خودرو و قطعه‌سازی کشور بسیار ناچیز است، زیرا شرایط همه‌گیری این بیماری منحوس و توان و ظرفیت شبکه بهداشت و درمان کشور به گونه‌ای است که بیماری هر یک از کارگران خطوط تولید می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

منبع: انتخاب و تسنیم

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
دیدن همه ی نظرات